جزئیات سیاسی انتخابات حسن روحانی دکتر روحانی

جزئیات: سیاسی انتخابات حسن روحانی دکتر روحانی ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تاکید روحانی بر گسترش همکاری با کشورها و تقویت بخش شخصی

رئیس جمهوری در مراسم دریافت استوارنامه سفرای تازه چند کشور در کشور عزیزمان ایران بر گسترش و توسعه روابط دو جانبه و تقویت فعالیت بخش شخصی تاکید کرد.

تاکید روحانی بر گسترش همکاری با کشورها و تقویت بخش شخصی

تاکید روحانی بر گسترش همکاری با کشورها و تقویت بخش خصوصی

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهوری در مراسم دریافت استوارنامه سفرای تازه چند کشور در کشور عزیزمان ایران بر گسترش و توسعه روابط دو جانبه و تقویت فعالیت بخش شخصی تاکید کرد.

گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین روحانی روز سه شنبه در مراسم دریافت استوارنامه «داتو رستم بن یحیی» سفیر تازه مالزی در ایران، از روابط رو به رشد و در حال پیشرفت دو کشور ابراز خرسندی کرد و گفت: توسعه همه جانبه مناسبات کشور عزیزمان ایران و مالزی به نفع دو ملت و منطقه خواهد بود.

تاکید روحانی بر گسترش همکاری با کشورها و تقویت بخش شخصی

وی با مثبت ارزیابی کردن سفر سال گذشته خود به مالزی در جهت گسترش روابط و همکاری های دو کشور، بر ضرورت اجرایی شدن توافقات پایتخت کشور عزیزمان ایران – کوالالامپور تاکید کرد.

روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همواره اهمیت خاص ای جهت مالزی در میان کشورهای آسیای جنوب شرقی قائل است و روابط دو کشور در زمینه های متفاوت سیاسی، اقتصادی، دانشگاهی و گردشگری پیوسته رو به توسعه بوده، اظهار امیدواری کرد با تلاش مسئولان دو کشور به سرعت مناسبات دو کشور به سطوح قابل انتظار و متناسب با ظرفیت ها برسد.

رئیس جمهوری در مراسم دریافت استوارنامه سفرای تازه چند کشور در کشور عزیزمان ایران بر گسترش و توسعه روابط دو جانبه و تقویت فعالیت بخش شخصی تاکید کرد.

رییس جمهوری، مالزی را کشوری در حال توسعه در میان کشورهای اسلامی و به دنبال اسلام رحمانی و معتدل برشمرد و خاطر نشان کرد: گسترش روابط فرهنگی و اجتماعی میان کشورهایی که به اسلام اعتدالی معتقدند، بسیار حائز اهمیت است.

روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران آماده گسترش همکاری ها با مالزی در زمینه مبارزه با تروریسم و خشونت در منطقه هست، تاکید کرد: افکار خشونت آمیز و افراطی امروز جهت منطقه و دنیای اسلام بسیار خطرناک است و کشور عزیزمان ایران و مالزی علاوه بر تلاش جهت توسعه روابط تجاری و اقتصادی می توانند در جهت گسترش و تقویت روابط فرهنگی در دنیا اسلام، همکاری کنند.

وی افزود: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران آمادگی دارد تا روابط خود را در بخش های متفاوت از جمله انرژی و گردشگری با مالزی گسترش دهد و امیدواریم در دوران ماموریت سفیر تازه مالزی در ایران، شاهد تحولات مثبت میان دو دولت و دو کشور باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «داتو رستم بن یحیی» سفیر تازه مالزی نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به مدیر جمهوری ایران، گفت: مالزی خواهان توسعه و تعمیق مناسبات خود با جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در همه زمینه ها بویژه اقتصادی است و در این راستا نشانه ما دو برابر کردن سطح روابط تجاری و اقتصادی کشور عزیزمان ایران و مالزی است.

تاکید روحانی بر گسترش همکاری با کشورها و تقویت بخش شخصی

سفیر تازه مالزی همچنین با اشاره به اینکه تمامی توافقات سفر مدیر جمهوری کشورمان به مالزی در حال اجرا هست، گفت: روابط کشور عزیزمان ایران و مالزی امروز در حال توسعه بوده و ما به دنبال گسترش مناسبات با پایتخت کشور عزیزمان ایران در بالاترین سطوح هستیم.

** اجرای توافقات پایتخت کشور عزیزمان ایران – لیوبلیانا در مسیر توسعه روابط یکسان ، مهم است

رئیس جمهوری در مراسم دریافت استوارنامه سفرای تازه چند کشور در کشور عزیزمان ایران بر گسترش و توسعه روابط دو جانبه و تقویت فعالیت بخش شخصی تاکید کرد.

همچنین مدیر جمهوری در مراسم دریافت استوارنامه زن «کریستینا رادی» سفیر تازه اسلوونی در تهران، با اشاره به اینکه امروز ظرفیت های خوبی در جهت توسعه مناسبات دو کشور وجود دارد که باید با تلاش مسئولان اجرایی شود، گفت: روابط کشور عزیزمان ایران و اسلوونی همواره مثبت بوده و امیدوارم در آینده شاهد توسعه مناسبات و همکاری های دو کشور در بخش های متفاوت تجاری، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی باشیم.

وی به سفر سال گذشته رییس جمهور این کشور به جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را موجب تحولات مثبت در روابط یکسان دانست و بر ضرورت اجرای توافقات پایتخت کشور عزیزمان ایران – لیوبلیانا در مسیر روابط رو به توسعه دو کشور تاکید کرد.

تاکید روحانی بر گسترش همکاری با کشورها و تقویت بخش شخصی

روحانی همچنین اظهار امیدواری کرد در دوران مأموریت سفیر تازه اسلوونی در کشور عزیزمان ایران شاهد تحولات مثبت در جهت زیاد کردن مناسبات و همکاری های دو ملت و دو دولت باشیم.

خانم «کریستینا رادی» سفیر تازه اسلوونی نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهوری کشورمان، گفت: هیچ مانعی در مسیر توسعه روابط و همکاری های کشور عزیزمان ایران و اسلوونی وجود ندارد و از هیچ تلاشی جهت گسترش مناسبات و اجرای توافقات انجام شده است میان دو کشور دریغ نخواهیم کرد.

** بعد از اجرایی شدن برجام زیاد کردن تعاملات پایتخت کشور عزیزمان ایران و مکزیکوسیتی مهیا است

رئیس جمهوری همچنین در مراسم دریافت استوارنامه ‘خوزه آلفونسو زگبه کامارنا’ سفیر تازه مکزیک در تهران، با اظهار امیدواری نسبت به اینکه در دوره تازه شاهد تحرک و گسترش زیاد در روابط دو کشور باشیم، گفت: کشور عزیزمان ایران و مکزیک روابط بلندمدتی دارند، ولی متاسفانه تاکنون نتوانسته ایم از ظرفیتهای موجود جهت ارتقای سطح تعاملات و روابط به خاص در عرصه اقتصادی بهره بگیریم.

روحانی با بیان اینکه دولت های کشور عزیزمان ایران و مکزیک جهت گسترش روابط در همه حوزه ها اراده جدی دارند، گفت: باید با شناسایی ظرفیتها و زمینه های گسترش همکاری های کشور عزیزمان ایران و مکزیک، امکان تعمیق و توسعه روابط بخش های شخصی دو کشور بیش از پیش فراهم شود.

وی با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همواره برخورداری از روابط خوب با مکزیک و کشورهای حوزه آمریکای مرکزی و جنوبی بوده هست، افزود: بعد از اجرایی شدن برجام و برطرف بعضی تحریمها و پرسشها موجود در مسیر گسترش روابط، زمینه جهت زیاد کردن تعاملات و مراودات پایتخت کشور عزیزمان ایران و مکزیکوسیتی مهیا است.

روحانی با اشاره به اینکه دو کشور رویکردها و نگاه نزدیکی به پرسشها و تحولات دنیا دارند، اظهار داشت: معتقدیم مداخله قدرتهای بزرگ در امور دیگر کشورها باید برطرف شده است و کشورهای مستقل نیز باید تلاش کنند ضمن ایجاد روابط نزدیک، صدای واحدی در عرصه جهانی از آنها شنیده شود.

رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: از نظر جمهوری اسلامی ایران، راه حل پرسشها بین المللی، گفتگو و مشورت های سیاسی هست. کشور عزیزمان ایران و مکزیک و کشورهایی که نظر نزدیکی به در این عرصه با یکدیگر دارند، باید در عرصه بین المللی صف واحدی تشکیل دهند.

خوزه آلفونسو زگبه کامارنا سفیر تازه مکزیک نیز در این دیدار که روز سه شنبه انجام شد، ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهور و ابلاغ خبر تبریک رییس جمهور و دولت مکزیک به مناسبت گزینش مجدد دکتر روحانی، گفت: روابط دولتها و مجالس دو کشور در سطح بالایی واقع شده است است و روابط فرهنگی گسترده ای نیز بین دو طرف برقرار است.

سفیر مکزیک با تاکید بر اینکه کشورش خواهان توسعه و تعمیق بیش از پیش روابط با پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، اضافه کرد: تلاش می کنیم همسو با سطح روابط سیاسی ، همکاری های اقتصادی و تجاری خود را نیز گسترش دهیم.

** تاکید بر نقش بخش شخصی در تقویت همکاریهای مشترک

رئیس جمهوری در ادامه دیدارها ضمن دریافت استوارنامه ‘کالایا ویباتی بومی پراتس’ سفیر تازه تایلند در تهران، گفت: کشور عزیزمان ایران و تایلند توافقات خوبی جهت گسترش و تعمیق همکاری ها بویژه در حوزه های های انرژی، صنعت و کشاورزی دارند که با اجرای آنها و همکاری فعال بخشهای دولتی و شخصی ، شاهد توسعه بیش از پیش روابط خواهیم بود.

روحانی با اشاره به سابقه 4 قرن روابط کشور عزیزمان ایران و تایلند، گفت : پایتخت کشور عزیزمان ایران از گسترش همکاری در همه زمینه ها با بانکوک استقبال می کند و امیدوارم با بهره گیری از ظرفیتها، شاهد پیوند نزدیک تر بین دو کشور و دو ملت باشیم.

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه روابط دو کشور رو به گسترش و در حال پیشرفت هست، اضافه کرد: بعد از اجرای برجام و برطرف تحریمها وقت خوبی جهت گسترش روابط بین دو کشور وجود دارد که امیدوارم منجر به ارتقای سطح روابط اقتصادی و فرهنگی پایتخت کشور عزیزمان ایران و بانکوک شود.

روحانی همچنین اجرای توافقات صورت گرفته در جریان سفر سال گذشته خود به تایلند را جهت تحرک زیاد در مناسبات دو کشور حائز اهمیت دانست.

کالایا ویباتی بومی پراتس سفیر تازه تایلند نیز در این دیدار روابط پایتخت کشور عزیزمان ایران و بانکوک را همواره نزدیک و دوستانه توصیف و تصریح کرد: برجام فرصتهای جدیدی در مسیر گسترش روابط دو کشور قرار داده که امیدوارم بتوانیم به عالی ترین نحو از آنها استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: تایلند علاقمند به گسترش روابط خود با کشور عزیزمان ایران در عرصه های انرژی، تجارت، محصولات غذایی و کشاورزی و توسعه گردشگری و زیاد کردن تعداد گردشگران تایلندی به کشور عزیزمان ایران است.

سفیر تازه تایلند با اشاره به اینکه به زودی توافقنامه تجارت ترجیحی بین دو کشور امضا خواهد شد، اظهار امیدواری کرد این توافق به ارتقای سطح روابط اقتصادی و بازرگانی دو کشور منجر شود.

** توسعه روابط با کشورهای آفریقایی جزو اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است

رییس جمهوری کشورمان همچنین در آئین دریافت استوارنامه سفیر تازه جمهوری بنین در پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد که توسعه روابط با کشورهای آفریقایی جزو اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است و پایتخت کشور عزیزمان ایران از گسترش روابط با بنین استقبال می کند.

روحانی افزود: کشور عزیزمان ایران و بنین هم ظرفیتهای خوبی جهت گسترش روابط دارند و هم بعضی پرسشها منطقه آنها شبیه به یکدیگر هست. در منطقه حساس خاورمیانه نیز مثل منطقه آفریقا در سالهای اخیر شاهد مداخله قدرتهای بزرگ و مسئله خشونت و تروریسم هستیم.

رئیس جمهوری با بیان اینکه امیدوارم در دوره تازه بتوانیم از تمام ظرفیتهای موجود جهت توسعه روابط و تعاملات دوجانبه بهره بگیریم، اظهارداشت: ایران، بنین و دیگر کشورهای آفریقایی می توانند علاوه بر روابط دوجانبه، در زمینه حل پرسشها منطقه ای و بین المللی با هم همکاری و مشورت های زیاد داشته باشند.

وی تصریح کرد: پرسشها منطقه خاورمیانه و پرسشها موجود در آفریقا راهی جز مسیر سیاسی و گفتگو ندارد و مشورت و همکاری با کشورهای آفریقایی جهت مقابله با افراطی گری و تروریسم یک ضرورت است.

روحانی منطق تروریسم را تحمیل زور، اسلحه و خشونت به ملت ها، معرفی و خاطرنشان کرد: اعتقاد ما این است که خود مردم باید مسیر سیاسی و اعتقادی زندگی ارزش را تعیین کنند و باید در میان نسل جوان این فکر ترویج شود که آزادی در انتخاب، اساس و مسیر پیشرفت است.

رئیس جمهوری با بیان اینکه جهت حل این قبیل پرسشها علاوه بر سیاسیون باید فرهیختگان و صاحبان اندیشه و قلم احساس مسئولیت و اقدام کنند، گفت: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از همفکری و همکاری دانشگاهیان، علما و اهل اندیشه جهت کمک به حل پرسشها منطقه ای استقبال می کند.

روحانی با اشاره به اجرای بعضی پروژه ها بنین از سوی مهندسان و متخصصان ایرانی اظهار داشت: قطعا این همکاری های یکسان هم روابط و دوستی های دو ملت کشور عزیزمان ایران و بنین را تقویت و تحکیم می کند و هم جوانان اهل بنین و آفریقا را زیاد با توانمندی های متخصصان ایرانی آشنا می کند.

نعیم آکیبو سفیر تازه بنین نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به دکتر روحانی، از طرف مدیر جمهوری کشورش تلاشهای رییس جمهور کشورمان را جهت حل پرسشها و برقراری ثبات در منطقه ستود.

آکیبو تصریح کرد: کشور عزیزمان ایران و بنین ظرفیتهای فراوانی جهت گسترش همکاری دارند. بنین علاقمند به استفاده از توان و دانش فنی متخصصان ایرانی و همکاری های دانشگاهی است.

سفیر تازه بنین گفت: آفریقا و بنین به همکاری با کشور عزیزمان ایران نیاز دارند آیا که کشور عزیزمان ایران درک عمیق تری از پرسشها کشورهای آفریقایی دارد.

وی همچنین وقوع دو حمله تروریستی به کشورمان و شهادت جمعی از هموطنان مان در این دو اتفاق را تسلیت گفت.

واژه های کلیدی: ایران | مالزی | همکاری | ایرانی | دکتر روحانی | ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs