جزئیات سیاسی انتخابات حسن روحانی دکتر روحانی

جزئیات: سیاسی انتخابات حسن روحانی دکتر روحانی ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی خروج کشور را از بن‌بست داشتن و نداشتن یارانه

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران تصریح کرد که قانون هدفمندی یارانه‌ها نباید تا کنون ادامه پیدا می‌کرد و باید سریعتر قیمت، آب، برق و حامل‌های

خروج کشور را از بن‌بست داشتن و نداشتن یارانه

خروج کشور را از بن بست داشتن و نداشتن یارانه

عبارات مهم : انرژی

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران تصریح کرد که قانون هدفمندی یارانه ها نباید تا کنون ادامه پیدا می کرد و باید سریعتر قیمت، آب، برق و حامل های انرژی بر اساس برنامه ششم واقعی شود.

ایسنا نوشت:قانون هدفمندی یارانه ها که از سال ۸۸ اجرای آن شروع شده است هست، تا کنون ادامه پیدا کرده این در حالی است که بر اساس این قانون قیمت حامل های انرژی به سمت واقعی شدن پیش می رفته هست. ولی بر اساس لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ دولت جهت سال آینده ۲۰ میلیون نفر از یارانه بگیران را از بین بردن خواهد کرد؛ اقدامی که در جهت اجرای قانون هدفمندی یارانه ها تعبیر شده است هست. در این مورد رضا پدیدار در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه عنوان از بین بردن بخشی از یارانه بگیران وجود دارد. براساس قانون هدفمندی یارانه ها مقرر شده است است که از سال ۱۳۸۸ قیمت آب و انرژی واقعی شود.

خروج کشور را از بن‌بست داشتن و نداشتن یارانه

وی افزود: یعنی تا سال ۱۳۹۳ باید قیمت ها واقعی می شد ولی این کار اجرایی نشد. ماده ۳۹ برنامه ششم هم می گوید اگر تا سال ۱۳۹۳ این برنامه اجرایی نشد تا سال ۱۴۰۰ که آخر برنامه ششم است باید قیمت ها واقعی شود.

نایب مدیر کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران ادامه داد: در واقع قانون هدفمندی یارانه ها به درستی اجرا نشده هست. در حال حاضر هم با مصرف بی رویه سوخت، بهره وری پایین سیستم حمل و نقل و قاچاق سوخت مواجه هستیم که درواقع هدر رفت منابع انرژی محسوب می شود.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران تصریح کرد که قانون هدفمندی یارانه‌ها نباید تا کنون ادامه پیدا می‌کرد و باید سریعتر قیمت، آب، برق و حامل‌های

پدیدار با بیان ضرورت اجرای کامل قانون هدفمندی یارانه ها گفت: انتظار این است که جهت سال آینده دولت قانون کامل هدفمندی یارانه ها انجام دهد و وظیفه یارانه ها را مشخص کند و اوضاع کشور را از بن بست داشتن و نداشتن یارانه خارج کند.

وی اظهار کرد: در ماده ۳۹ برنامه ششم وظیفه شده است که قیمت حامل های انرژی، آب و برق را واقعی کنیم. باید این روند را منطقی و بعد یارانه را جمع کنیم. یارانه اکنون عنوان زائدی شده است هست. نه به تولید چیزی پرداخت شد و به مردم هم ۴۵ هزار تومان پرداخت می شود که چندان اثرگذار نیست.

واژه های کلیدی: انرژی | قانون | یارانه | برنامه | بازرگانی | یارانه بگیر | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs